Telemedical Innovations Sp. z o.o. i MedApp S.A. – podpisaliśmy umowę o współpracy

W dniu 1 września 2021 roku Telemedical Innovations Sp. z o.o. podpisała umowę z firmą MedApp S.A., której przedmiotem jest współpraca w zakresie integracji naszego rejestratora CARDIOVICE ECG Recorder z oprogramowaniem CarnaLife System firmy MedApp S.A. 

CarnaLife System to zaawansowana platforma telemedyczna wraz z aplikacją mobilną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. Aplikacja daje unikalne możliwości powiązania konsultacji lekarskich z pogłębioną diagnostyką – system jest wspierany przez ponad 20 typów urządzeń umożliwiających zdalny pomiar, takich jak: pulsoksymetr, elektrokardiograf (EKG), ciśnieniomierz, termometr, waga, urządzenie do badania osłuchowego i inne. Wyniki badań są analizowane 24/7 z wykorzystaniem AI i analizy Big Data. W razie pojawienia się odchyleń od normy system alarmuje personel medyczny, który sprawuje opiekę nad danym pacjentem. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo i polepszają się wyniki terapeutyczne pacjenta. 

CarnaLife System jest modułem analitycznego systemu telemedycznego CarnaLife, który jest certyfikowany jako wyrób medyczny wspomagający diagnostykę w klasie IIb. 

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób diagnostyki i leczenia. Firma oferuje unikalne rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji, oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i obrazowaniu 3D. Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia. MedApp współpracuje z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak: Google, Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację dużych ilości danych. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach, dostępnych jest na stronach: medapp.pl oraz na LinkedIn